Dyscalculie en rekenproblemen

Als je moeite hebt met rekenen, kun je merken dat je niet de enige bent op school. Het eerste jaar doorlopen we in de reken/wiskundeles de basis van het rekenen vanaf begin groep 6. 

We bekijken de rekenresultaten vanuit het basisonderwijs en je maakt een algemene methode onafhankelijke toets. Als we vermoeden dat er sprake is van ernstige (hardnekkige) rekenproblemen of dyscalculie kan je extra ondersteuning voor de reken/wiskundeles krijgen (1 uur per week). Daarnaast neemt de docent mogelijk nog specifiekere testen af om beter in beeld te krijgen waar je precies hulp nodig hebt. In de loop van het jaar bekijken we hoe groot de ontwikkeling is en of er verder onderzoek nodig is.

Leerlingen met dyscalculie of ER (ernstige hardnekkige rekenproblemen) krijgen, naast de extra hulp in alle leerjaren, ook de de faciliteiten zoals zijn vastgesteld door de Commissie voor Toetsen en Examens (CvTE), bijvoorbeeld extra tijd of een rekenkaart. Leerlingen met ernstige hardnekkige rekenproblemen krijgen extra hulp in alle leerjaren en mogen in de onderbouw (klas 1 en 2) gebruik maken van een rekenkaart.

Tijdens de les

Bij alle vakken waar rekenen een rol speelt houden docenten rekening met leerlingen met dyscalculie/ernstige rekenproblemen. Docenten kunnen in SOM zien welke hulpmiddelen je mag gebruiken. Hierover heeft de rekendocent afspraken gemaakt met jou en je ouders.

Rekenexamen

We proberen je zo goed mogelijk voor te bereiden op het (aangepaste) rekenexamen.

Meer informatie?

Neem contact op met mevr. E. Vrij via 055 -5216377 of via de mail: e.vrij@veluwseonderwijsgroep.nl. Bekijk ook ons beleidsplan Dyscalculie voor meer informatie.

Meer informatie?

Meer informatie?

Neem contact op met mevr. E. Vrij via 055 -5216377 of via de mail: e.vrij@veluwseonderwijsgroep.nl. Bekijk ook ons beleidsplan Dyscalculie voor meer informatie.